foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Cześć! Nazywam się Maciej i zapraszam wszystkich do przeżycia niesamowitej przygody - bliskiego kontaktu z niezwykłą i unikatową przyrodą Doliny Baryczy! Odpocznij od miejskiego zgiełku z pomocą profesjonalnego przewodnika. Pieszo, konno, bryczką, rowerem, kajakami... Pozwól nam zorganizować Twoją idealną wycieczkę już dziś! Wysoką jakość świadczonych usług gwarantuje certyfikat Dolina Baryczy Poleca, który posiadamy od sezonu 2009/2010. Certyfikat ten poświadcza nie tylko wysoką jakość i unikatowość świadczonej usługi, ale także to, że jest wykonywana w harmonii z przyrodą.


U Macieja
tel: 665 145 094
kowalski.mat@gmail.com

U macieja

U Macieja

Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy

Nasze rumaki

W naszym ośrodku prym wiodą koniki polskie. Dzięki swoim naturalnym zaletom tj. odporność na choroby, warunki atmosferyczne, małe wymagania odnośnie warunków bytowania, karmienia, wytrzymałości, a także dzięki swojemu dzikiemu pochodzeniu, idealnie komponują się z przyrodą Doliny Baryczy. Ich spokojny charakter sprzyja współpracy i bytowaniu z tymi sympatycznymi konikami.

Obecnie w stadzie jest 7 ujeżdżonych koników. Intensywnie pracujemy nad zwiększeniem liczby dostępnych koników. W stadzie są także 2 klacze rasy śląskiej, które od zawsze chowają się w towarzystwie koników polskich. Do dyspozycji mamy także 2 koniki będące krzyżówkami konika polskiego z końmi SP.

Specjalizujemy się w rekreacji i wyjazdach w teren. Nie mamy ambicji sportowych. Prowadzimy także zajęcia z hipoterapii. Naszą specjalnością są także przejażdżki bryczkami wśród stawów i lasów.

 

 A oto nasze konie:

Wicher – wałach, ur. 2005r. szef stada, koń z charakterem. To on ustawia całe towarzystwo i rządzi stadem. Potrafi pokazać to także koniom spoza stada w trakcie rajdów. Chodzi zarówno w siodle jak i zaprzęgu, a także na lonży. Może iść jako czołowy, choć z racji lenistwa może przyprawić o ból łydek;-) Najchętniej jednak idzie swoim tempem w straży tylnej. Wiercipięta przy czyszczeniu i siodłaniu. Po bliższym zapoznaniu dobry partner – spokojny i odważny.

Burza – wałach, ur. 2005r. kolega szefa;-) od zawsze razem. Idealny koń na pierwszy kontakt. Spokojny i milusiński, lgnie do ludzi. Chodzi zarówno w siodle jak i zaprzęgu, a także na lonży. „Wiecznie drugi” – jego ambicja kończy się w połowie szyi konia prowadzącego. Jako lider tylko jak się zapomni wracając do stajni;-) Jednak w grupie koni bardzo ambitny i szybki. W grupie mocno ciągnie, wtedy wymaga doświadczonego jeźdźca. Nie należy do najodważniejszych koni. Na padoku "do rany przyłóż";-) spokojny i łagodny, lubi pracować z dziećmi. pieszczoch.

Orkan – wałach, ur. 2006r. mercedes – w prowadzeniu i wygodzie jazdy. Znak charakterystyczny bujna grzywa z balejarzem. Chodzi zarówno w siodle jak i zaprzęgu, a także na lonży. Idealny na pierwszy kontakt. Chętnie chodzi jako czołowy. Spokojny, chętny do współpracy. Idealny na rajdy.

Kreska – klacz, ur. 2007r. księżniczka z charakterem. Wieczny foch sygnalizują położone uszy, jednak po poznaniu okazuje się, że są to tylko pozory, a „Franca” jest całkiem miłym koniem, choć z charakterkiem. Chodzi zarówno w siodle jak i zaprzęgu, a także na lonży. Chętnie chodzi jako czołowa. Odważna pracowita, ambitna, czuła na łydkę. Idealna w terenie i na rajdach.

Bryza – klacz, ur. 2007r. Chodzi w siodle i na lonży. Może chodzić jako czołowa. Chętna do współpracy. Nie jest demonem prędkości. Bardzo wygodna. Ze względu na przebyte kontuzje trzeba być ostrożnym w użytkowaniu i nie przeciążać ścięgien, a także pamiętać o jej płaskich kopytach.

Grom – wałach, ur. 2011r.  Chodzi w siodle i zaprzęgu oraz na lonży. Przyjacielski i otwarty. Chętny do współpracy z człowiekiem. Pracowity i szybki. Może chodzić jako czołowy. Chodzi zarówno w siodle jak i w zaprzęgu, a także na lonży.

Zefir – wałach, ur. 2013r. Chodzi w siodle i bryczce oraz na lonży. Mały urwis. Ciekawski -wszystko musi sprawdzić, najczęściej biorąc do pyska. dlatego lepiej nie pozostawiać rzeczy w jego zasięgu. 

Rolka – klacz rasy śląskiej, duży pasikonik;-)od źrebaka przebywa z konikami polskimi -zarówno w stajni jak i w tabunie na Ostoi Konika Polskiego. Spokojna. Chętnie chodzi jako czołowa. Chodzi zarówno w siodle jak i w zaprzęgu.

Rosa – klacz rasy śląskiej, córka Rolki, gdy są razem papużki nierozłączki. Spokojna. Ambitna, szybka i skoczna.

Rybka - starsza z córek Rolki. "Model pośredni" pomiędzy dużym koniem, a konikiem. Masywnej budowy. Spokojna. Chodzi w siodle, zaprzęgu i na lonży.

Parys - krzyżówka konika i ślązaka. Chodzi w siodle, zaprzęgu i na lonży.

 

Proponowane wycieczki bryczką:*

 

1. Wśród stawów.

Start/Koniec: Ruda Milicka parking

Trasa: Ruda Milicka/ Stajnia u Macieja w Niesułowicach – Stawno – Grobla Staw Słoneczny/Stawy Wilcze – Nowe Grodzisko – Stawy Gadzinowe – Nowe Grodzisko – Dyminy – Grabownica – Wieża widokowa – powrót do Rudy Milickiej

Miejsca na przerwę: wiata N. Grodzisko, miejsce piknikowe Stawy Gadzinowe, Smażalnia U Bartka, Restauracja W Starym Młynie

Czas:** ok. 3godz.

Cena: 360zł

 

2.Na czarne stawy.

Start/Koniec: Krośnice ul. Kolejowa

Trasa: Ruda Krośnicka – Czarne Stawy – Chełm – Duża Przystań – Mała Przystań – Wrzosowy – Brzozowy – Mały Karol – Duży Karol – Lipsk – Graniczny – Czarny Las – Grób Myśliwego – Polana Hubertusa – Zofia – Krośnice

Miejsca na przerwę: Polana Hubertusa

Czas:** ok. 3godz.

Cena: 360zł

 

3.Śladami Salischa.

Start/Koniec: Koruszka Ceglany Dom

Trasa: Ostoja Konika Polskiego – Koruszka – Tomaszków – Karminek – Folwar Karmin – Kościół w Postolinie – Park w Postolinie – polana Dawny Młyn – Kozuby – Postolin – powrót – Karminek – Tomaszków – Koruszka

Miejsca na przerwę: wiata nad stawem przy dawnym młynie w Postolinie

Czas:** ok.3,5godz.

Cena: 460zł (cena zawiera dojazd koni z Niesułowic)

 

4.Wśród stawów – krótka wersja. Bez wieży.

Start/Koniec: Ruda Milicka parking/ Stajnia U Macieja w Niesułowicach – Stawno – Grobla Staw Słoneczny/Stawy Wilczy Mały i Duży – Nowe Grodzisko – Stawy Gadzinowe – Dyminy – Ruda Milicka

Miejsca na przerwę: Wiata Nowe Grodzisko, miejsce piknikowe Stawy Gadzinowe.

Czas:** ok.2godz.

Cena: 240zł

 

*Oferujemy różne typy bryczek. Mieści się w nich od 2 do 8 os. W razie potrzeby dysponujemy większą ilością zaprzęgów.

 

**Podany czas jest przybliżony i zależy od wielu czynników. Nie obejmuje także postojów.

 

Regulamin Ośrodka Jeździeckiego „U Macieja”

 

Regulamin poruszania się po SZLAKU KONNYM DOLINY BARYCZY

 

Powyższa oferta nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu, a ma jedynie charakter informacyjny.

Podane ceny mogą różnić się od rzeczywistych w zależności od opcji wybranych przez klienta (np. miejsce startu, końca, przerw, dojazdów, liczby osób itp.)

Copyrigcht © 2013 Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy