foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Cześć! Nazywam się Maciej i zapraszam wszystkich do przeżycia niesamowitej przygody - bliskiego kontaktu z niezwykłą i unikatową przyrodą Doliny Baryczy! Odpocznij od miejskiego zgiełku z pomocą profesjonalnego przewodnika. Pieszo, konno, bryczką, rowerem, kajakami... Pozwól nam zorganizować Twoją idealną wycieczkę już dziś! Wysoką jakość świadczonych usług gwarantuje certyfikat Dolina Baryczy Poleca, który posiadamy od sezonu 2009/2010. Certyfikat ten poświadcza nie tylko wysoką jakość i unikatowość świadczonej usługi, ale także to, że jest wykonywana w harmonii z przyrodą.


U Macieja
tel: 665 145 094
kowalski.mat@gmail.com

U macieja

U Macieja

Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy

Park Krajobrazowy Doliny Baryczy i znajdujące się na jego terenie Stawy Milickie to prawdziwy raj zarówno dla obserwatorów ptaków, jak i naukowców prowadzących badania naukowe. Stawy Milickie są największym kompleksem hodowlanym w Europie a więc przyciągają do siebie liczne gatunki ptaków. Doskonałe warunki siedliskowe, pokarmowe i bezpieczeństwo umożliwiają lęgi 137 gatunkom natomiast w okresie migracji wiosenno-jesiennej możemy zobaczyć aż do 257 gatunków! Wyznaczone ścieżki przyrodnicze, czatownie obserwacyjne i wieże widokowe tworzą doskonałą infrastrukturę sprzyjającą poszukiwaniom upragnionych gatunków każdemu miłośnikowi przyrody.

Nasze spacery z ornitologiem pozwolą Państwu na przeniknięcie do fascynującego świata ptaków. Nauka prawidłowego oznaczania gatunków; przystosowania morfologiczne i anatomiczne do życia w różnych środowiskach; mechanizmy i strategie migracji; przystosowania do lotu – to tylko niektóre z zagadnień podejmowanych podczas obserwacji. A może chcecie Państwo zobaczyć niezwykły, jesienny spektakl nocowania setek gęsi i żurawi? Zakraść się nocą i nasłuchiwać skrytej pójdźki? Nasza praca to pasja, którą z chęcią się dzielimy, a może i Państwa zarazimy ptasim szaleństwem?

 

Aleksandra Wasińska - ornitolog. Doktorantka na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ze Stawami Milickimi jestem związana od 2011r. Początkowo miała być to przelotna znajomość w ramach badań nad remizem do pracy magisterskiej. Jednak piękno Doliny Baryczy zatrzymało mnie już na stałe. Jestem współpracownikiem Stacji Obrączkowania Ptaków PAN w Gdańsku. Pracuję jako edukator w Ośrodku Edukacji Ekologicznej oraz Centrum Edukacji Turysyczno-Sportowej w Krośnicach. Prowadzę zajęcia dla szkół w ramach oferty edukacyjnej Stacji Ornitologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego w Rudzie Milickiej. Organizowałam warsztaty i zajęcia podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz Nocy Biologów na Uniwersytecie Wrocławskim. Jestem członkiem Górnośląskiego Koła Ornitologicznego i Śląskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Wraz z przyjaciółmi działam w zespole ,,Wrocławska Grupa Obrączkarska ODRA”. Prowadzimy m.in. projekty obrączkowania łabędzi niemych, łabędzi krzykliwych, bocianów, współpracujemy z ośrodkami rehabilitacji dzikich ptaków. Naszym oczkiem w głowie jest założony w 2013r. obóz obrączkarski ,,Bukówka” zlokalizowany nad zbiornikiem Bukówka koło Lubawki. Cieszy mnie kiedy słuchacze podzielają zachwyt nad przyrodą, rozumieją jej piękno i wykazują empatię do otaczającego Świata. Dolina Baryczy jest nie do końca docenionym przyrodniczo regionem, gdzie wciąż odkrywamy jej przepiękne zakątki.

 

 Ornitolog (warsztaty stacjonarne/wyjście terenowe) - 50zl/1h

Copyrigcht © 2013 Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy